KAŅEPJU EĻĻA: UZTURS ĶERMENIM UN PRĀTAM

VAI ZINĀJĀT, KA KAŅEPJU SĒKLU EĻĻA IR UNIKĀLS PALĪGS ĶERMEŅA UN PRĀTA LABSAJŪTAI?

Kaņepju sēklu eļļa ir vērtīga aukstā spieduma eļļa, kas iegūta no Cannabis sativa sēklām un ir bagāta ar NEPIECIEŠAMAJĀM uzturvielām ķermeņa un prāta labsajūtai.

Kāpēc kaņepju sēklu eļļa ir unikāla?

Salīdzinot ar citām augu eļļām (olīveļļu, saulespuķu eļļu u. c.), kaņepju sēklu eļļa dabīgā veidā satur omega-3 un omega-6 neaizvietojamās taukskābes sabalansētā proporcijā 1:3.

Kas ir neaizvietojamās taukskābes?

Neaizvietojamās taukskābes ir uzturvielas, kas ir nepieciešamas mūsu organismam, bet ko organisms nespēj saražot pats. Tāpēc neaizvietojamās taukskābes (omega) mēs varam iegūt tikai ar pārtiku un uztura bagātinātājiem. Neaizvietojamās taukskābes ir nepieciešamas, jo tās ietekmē dažādas mūsu organisma funkcijas. Piemēram, vai zinājāt, ka mūsu šūnu membrānas sastāv no omega-3 un omega-6? Tās abas ir vajadzīgas, un abām ir specifiska iedarbība: omega-6 o atbild par mūsu organisma proiekaisuma aktivitāti, savukārt omega-3 – atbildīgas par pretiekaisuma aktivitāti.

KAŅEPJU EĻĻA PRET STRESU

Itāļu zinātnieku pētījums parāda, kā taukskābes, ko uzņemam ar pārtiku, ietekmē endokanabinoīdu sistēmu, kas kontrolē daudzus fizioloģiskos procesus, tostarp mācīšanos un garastāvokļa regulēšanu. Šīs sarežģītās sistēmas pareizu darbību nosaka endokanabinoīdi – nelielas signālmolekulas, ko ražo organisms, sākot ar omega-3 un omega-6 taukskābēm.

Kāpēc ir svarīgi kaņepju eļļā sabalansēt omega-3 un omega-6?

Pārmērīga omega-6 taukskābju uzņemšana, ja tā nav sabalansēta ar attiecīgu omega-3 taukskābju uzņemšanu, var veicināt iekaisumu, fizisku un garīgu traucējumu rašanos. 

Kaņepju eļļa ir bagāta arī ar E vitamīnu – spēcīgu antioksidantu, kas cīnās pret brīvajiem radikāļiem – un satur visas neaizvietojamās aminoskābes ar augstu bioloģisko vērtību.

Kādu labumu kaņepju sēklu eļļa sniedz ķermenim un prātam?

Kaņepju sēklu eļļa sabalansētās proporcijās satur uzturvielas un omega taukskābes, tāpēc tā:

  1. veicina šūnu membrānu viengabalainību un funkcionalitāti;
  2. modulē endokanabinoīdu sistēmu, kas ir būtiska stresa gadījumos;
  3. neitralizē oksidatīvo stresu.

Kaņepju sēklu eļļa ir dabīgā līdzsvara sinonīms, neaizvietojamo taukskābju (omega-3 un omega-6) sabalansētība. 

Tāpēc bioloģiski aktīvā uztura bagātinātāja Adam&Eva HAPPINESS formulā kaņepju sēklu eļļa ir viena no galvenajām uzturvielām.