Reizēm harmonijai vajag tik maz… Atklāti par lubrikantu nozīmi pāra intīmajā dzīvē

Gandrīz katra sieviete dažādos dzīves posmos saskaras ar situācijām, kurās būtu jālieto lubrikanti. Par intīmajām problēmām un dažādiem lubrikantu veidiem stāsta ginekoloģe reproduktoloģe, maksts ekoloģijas speciāliste un homeopāte Oksana Babula.

Nav noslēpums – sieviete ne vienmēr ir gatava dzimumaktam vienlaikus ar savu partneri. Šādos gadījumos gļotādā var rasties mikrotraumas, parādīties diskomforts un pat nelielas sāpes seksa laikā. Tādēļ maksts gļotādas sausums dažbrīd kļūst par nopietnu problēmu abiem partneriem. Prezervatīvs – pat ļoti plāns – rada lielāku berzi nekā āda, tādēļ frikciju (dzimumlocekļa kustība makstī) laikā pat pietiekami mitrinātā gļotādā var rasties mikrotraumas.

Lai izvairītos no problēmām, kas saistītas ar sausuma sajūtām dzimumakta laikā, ieteicams lietot maksts lubrikantus. Tos jums palīdzēs piemeklēt ginekologs vai farmaceits.

Lubrikanti uz ūdens bāzes ir vispopulārākie, mitrina maksts gļotādu pilnīgi dabīgā veidā. Šos lubrikantus var droši lietot kopā ar prezervatīviem. Tie neizraisa lateksā ķīmiskas reakcijas, tāpēc nebojā prezervatīvu. Ieteicams abiem partneriem.

Lubrikanti uz silikona bāzes veido lielisku aizsargslāni maksts gļotādai, turklāt ir ļoti ekonomiski, jo silikons neiesūcas ādā un gļotādā. Šādi lubrikanti neizžūst, tā nodrošinot slīdēšanu ilgu laiku bez nepieciešamības uzklāt tos atkārtoti pašā nepiemērotākajā brīdī. Silikona lubrikanti ir ideāli piemēroti sievietēm menopauzes laikā, kā arī der lietošanai dušā un baseinā, jo nešķīst ūdenī. Šos lubrikantus var izmantot kopā ar seksa rotaļlietām, kas izgatavotas no cietiem materiāliem, bet nav ieteicams lietot kopā ar silikona izstrādājumiem.

Kombinētie lubrikanti uz ūdens un silikona bāzes nodrošina ilgstošu mitrināšanu. Tie veido maksts gļotādas aizsargslāni, vienlaikus viegli nomazgājoties ar ūdeni. Netīra veļu. Ieteicams sievietēm ar maksts sausumu, menopauzes laikā.

Stimulējošie lubrikanti ar arginīnu vai sarkano ķīniešu piparu ekstraktu (Zanthalene) stimulē klitoru un citas erogēnās zonas, palielinot jutību dzimumakta laikā. Maksimālam komfortam stimulējošo lubrikantu var lietot kombinācijā ar savu iecienīto ūdens bāzes vai silikona bāzes lubrikantu, lai varētu izveidot savu tā saukto hibrīda lubrikantu.

Lubrikanti ar hialuronskābi un kaņepju sēklu eļļas nodrošina papildu mitrināšanu. Hialuronskābe patiesībā nav skābe, tā ir mukopolisaharīds jeb, vienkāršāk sakot, liela cukura molekula. Tā ir dabiska maksts, ādas, gļotādu, locītavu eļļošanas sastāvdaļa un tāpēc reti izraisa alerģiskas reakcijas. Hialuronskābes darbības mehānisms ir balstīts uz tās higroskopiskumu – spēju aizturēt ūdeni, kas vairāk nekā 1000 reizes pārsniedz tā svaru. Kaņepju eļļa ir bagāta ar omega 3 un 6 taukskābēm, vitamīniem A, K, D, E, B, kam piemīt lieliskas antioksidanta, mitrinošas un brūču dziedinošas īpašības. Eļļa labvēlīgi ietekmē intīmās zonas vietējo imunitāti, tādējādi uzlabojot mikrofloru un samazinot iekaisuma risku. Ieteicams maksts sausuma gadījumā, sievietēm menopauzes laikā.

Lai izvairītos no problēmām, kas saistītas ar sausumu dzimumakta laikā, izvēlieties sev piemērotāko smērvielu. Nebaidieties eksperimentēt, un lai jums ir daudz interesantu, jaunu sajūtu un kvalitatīvu orgasmu.

Adam&Eva lubrikanti ar hialuronskābi papildus mitrināšanai

“Adam & Eva Classic”
uz ūdens bāzes, ar hialuronskābi – papildu mitrināšanai, bez smaržas,
nodrošina dabīgo lubrikācijas sajūtu.

“Adam & Eva Natural”
uz ūdens bāzes, ar dabīgās alvejas sulu un hialuronskābi –
aizsargā un maigi kopj intīmās zonas jutīgo ādu.

“Adam & Eva Elite”
Unikāls sastāvs: uz ūdens un silikona bāzes – nodrošina ilgstošu lubrikāciju, īpaši piemēroti sievietēm menopauzes laikā.

“Adam & Eva Sensation+”
uz ūdens bāzes, ar kaņepju sēklu eļļas un sarkano ķīniešu piparu ekstraktu, kas pastiprina sajūtas dzimumakta laikā. Gelam ir uzmundrinoša afrodiziāka Jenipapo (Genipa americana) smarža.